50 + erinevale ärivaldkonnale kirjutatud tekste

4 raamatu autor

5 raamatu toimetaja

6 aastat kogemust

Maandumislehed, müügilehed

Maandumisleht on selline veebileht, millel on ainult üks, väga konkreetne eesmärk – panna külastaja tegema midagi, mida sina soovid. Näiteks võiks ta anda oma meiliaadressi, sooritada ostu, broneerida koha vms.

Maandumislehe külastaja kuulub tõenäoliselt mingisse konkreetsesse sihtrühma, kellele sa suunasid reklaami või saatsid uudiskirja. Ja kui ta vajutas seal olnud nupule, maanduski ta sinu valmis seatud lehel. Kuna sul oli selle sihtrühma kohta infot, et seal on palju potentsiaalseid sinu toote-teenuse tarbijaid, siis sa tead, mis neid inimesi huvitab ja kust neil king pigistab.

Kui külastaja on maandumislehele jõudnud, on väga oluline, mida ja kuidas sa talle seal räägid. Kui räägid hästi, saab temast sinu klient või vähemalt keegi, kellega saad hakata kliendisuhet üles ehitama.

Kas sul on sellist lehte vaja?

Väga hea! Vajuta nuppu ja räägime lähemalt.

Kui tahad aga ise ühe maandumislehe, näiteks müügilehe valmis kirjutada, siis loe edasi. Annan sulle selleks mõned näpunäited.

Müügileht on siis selline maandumisleht, mille call-to-action (CTA) kutsub külastajat midagi ostma, mitte näiteks uudiskirjaga liituma.

Igaks juhuks ütlen, et ära võta järgnevat kui kivisse raiutut. Olen kirjutanud müügilehti, mis algavad pika stooriga, ja lehti, kus tekst on väga napp. Siin on aga lollikindel valem, mille sain kunagi Backlinko blogist ja mida olen palju kasutanud.

Alustame.


Pealkiri, kus on selgelt kirjas ostja kasu

Müügilehe pealkiri koosneb rohkem kui kahest-kolmest sõnast. See peab selgelt välja ütlema, kuidas kliendi elu pärast sinu toote või teenuse tarbimist paremaks läheb.

Alapealkiri annab toote kohta rohkem infot

Alapealkiri annab toote-teenuse kohta veidi üksikasjalikumat infot ja on kirjutatud nii, et lugeja tahab edasi lugeda. See võib olla esitatud näiteks kahe-kolme punktikesena.

Probleemi lahti seletamine

See on koht, kus sa vajutad lugeja konnasilmale ja räägid enda või kellegi teise näitel, kui halb oli elu enne, kui sa selle toote või teenuse välja töötasid.

Kuna sa tead üht-teist nende inimeste kohta, kes müügilehele jõuavad, siis oskad neid kõnetada nii, et nad samastuvad su tekstiga. Ja loevad edasi.

Tadaaa – lahendus!

Siin räägi, mida su toode-teenus teeb. Või kui sul endal oli probleem, mille see lahendas, siis kuidas see juhtus ja kui lill sul elu nüüd on!

Tagasiside

Igaüks võib ilusa jutu kokku luuletada. Kui tahad oma toodet päriselt müüa, peab sul olema tõestus, et see töötab. Selleks on sul kogutud teiste klientide tagasisidet. Kuidas seda teha, saad lugeda siit.

Üleskutse

Nüüd on see koht, kus sa meisterdad oma müügilehele nupu, mille peale kirjutad näiteks „Osta kohe” või „Osale kursusel ja õpi lisaraha teenima”, nagu ma hiljuti ühe müügilehe CTA-nupule kirjutasin.

Mina olen müügilehtedel üleskutset kasutanud kahes kohas. Üleval pärast sissejuhatust (sest võib-olla tahab keegi kohe osta) ja lehe lõpus.

Garantii

Garantii on väga võimas tööriist, mille abil saab potentsiaalse kliendi hirmu maha võtta, mis takistavad tal ostu tegemast.

Sa pead aga lubama midagi, mis on rohkem kui seadusega ette nähtud. Näiteks kui talle toode ei meeldi, saab ta raha tagasi ja allahindluse järgmiselt ostult veel peale kauba vms.

Kliendid räägivad:

Tekst on müügiprotsessis üks olulisemaid asju, mis toob tulemusi. Hea copy peab tekitama usaldust ja andma inimesele kiiresti kogu informatsiooni, mis tal ostuotsuse tegemiseks vaja on. 

Jaana on oma ala tõeline meister. Mulle meeldib tema tekstide puhul kõige rohkem see, et need kõnetavad inimest, need on selged, arusaadavad ja lihtsad. Kui klient sellist teksti loeb, siis ta saab kohe aru mida pakutakse, kellele pakutakse ja mis kasu ta sellest saab. 

Meie koostöö sujub väga hästi. Meil ei ole tekstide edasi-tagasi saatmist ega ümber tegemist, tavaliselt sobib kõik juba esimesel korral.

Jaana head tööd näitavad ka müügitulemused. 

Olen väga rahul ja teen temaga kindlasti koostööd ka edaspidi.

Kui sul on vaja teksti veebi-, toote- või maandumislehele, siis ma soovitan kindlasti Jaanaga koostööd proovida. Sa näed, kuidas üks osa sinu äris läheb nii palju lihtsamaks, sul jääb aega muude asjadega tegelemiseks ja su tulemused lähevad paremaks.

Tänases maailmas on palju muutunud. Üks asi, mida ilmselt kõik igapäevaselt tajume, on meie väljendusoskus – seda nii otse suheldes inimestega kui kirjakeeles, seda nii e-kirjades kui väikestes sõnumivahetustes. Ning kõige enam hakkab sõnumi edastamise oskus. Isegi mitte soov selle taga, vaid see, et oma ilusaid mõtteid pole alati kõige lihtsam sisuliselt sõnastada ja teisteni viia, rääkimata siis grammatikast.

Samas hindavad paljud meie seast ilusat ja ladusat väljendusoskust ja nauditavat kirjakeelt. Niisamuti mina.

Jaana oskus minu laialivalguvaid mõtteid lühidalt ja konkreetselt sõnastada, on hindamatu, sest ta mitte ainult ei pane neid korrektsesse keelde, vaid jätab sinna sisse ikka ka minu hinge. Just see viimane on minu töös, kus räägin naistele liikumisest matil ja elus, väga oluline. Minu kirjades ja programmitekstides peab säilima minu isikupära ja siirad südamesoovid, kuid seda väga ilusas keeles.

Minu kliendid on haritud, äärmiselt intelligentsed ja professionaalsed 30+ naised. Minu kohus on neile väärilist sisu pakkuda ja neid inspireerida ning ma olen väga tänulik, et peale mitut aastat leidsime GraceFiti kellegi, kelle stiil ja süda lööb samas rütmis nagu meil.

Soovitaksin enamikel ettevõtetel endale mingil kujul kaasata sisukirjutaja. Olen ise ettevõtte juht ja tean väga hästi, et paljud asjad jäävad tegemata, sest ma ei suuda oma mõtteid söödavasse keelde panna. Selleks ongi mul Jaana
❤️

Mul on hea meel, et Jaana on aidanud mind nii Lavii, Turunduslabori kui ka isiklike tekstidega. Olgu selleks postitused sotsiaalmeediasse, e-kirjad, maandumis- või veebilehe tekstid, blogipostitused või “12 tundi turundust” esinemiste kokkuvõtted. Ta saab selle kõigega hindele 5++ hakkama.

Jaana tugevus ei ole mitte ainult ilusasti valitud sõnades, vaid ka psühholoogias nende taga, teksti õiges struktuuris ja lihtsuses. Ta saab aru sinu ärist, sinu kliendist ja sellest, mida sa tahad öelda.

Olen olnud Jaanale alates 2017 aastast mentoriks ning ei kohta just tihti inimest, kes nii suure hooga areneda tahab. Ta ei piirdu mitte ainult kirjatüki valmistegemisega, vaid tahab, et see tooks kliente või tuleks Google’i otsingumootorist välja. Ta mõistab teksti kõiki tahke ning arendab ennast selles osas pidevalt edasi. Vägev!

Julgen Jaanat kahel käel soovitada ja olen seda ka palju-palju kordi teinud. Võta temaga ühendust ning ma luban, et pärast mõtled: kuidas ma ilma temata üldse enne hakkama sain. Mul vähemalt oli nii.

Usud, et saame koos su klientidele vinged tekstid kirjutada? Väga hea, ma usun ka.

Võta ühendust ja hakkame peale! : )