50 + erinevale ärivaldkonnale kirjutatud tekste

4 raamatu autor

6 raamatu toimetaja

8 aastat kogemust

Veebilehe tekstid

Elas kord ettevõtja, kes valmistas häid ja vajalikke tooteid. Ta tahtis, et need jõuaksid võimalikult paljude inimesteni, ja sellepärast lasi ta endale kalli raha eest veebilehe meisterdada. Leht tuli väga ilus, kuid mida polnud, oli müük!

Ükski veebilehe külastaja ei tule vaatama, kui ilus leht sul on. Ta tahab teada, kuidas sinu tooted ja teenused tema elu paremaks muudavad. Samuti tahab ta veenduda, et just sinu toode, mitte konkurendi oma, on õige valik. Tema veenmisel on ilusast pildist vähe.

Ma ei suuda vastu panna ja kasutan suurtähti: TEKST ON KÕIGE TÄHTSAM!

Ükskõik kui äge su veebileht välja näeb või kui hästi selle elemendid paigas on (ära saa valesti aru, see on samuti oluline), aga kui pealkirjad ei tööta ning tekst on segane ja vigane, ostavad sinu käest ainult need, kellel ei jää lihtsalt midagi muud üle.

Külastajaid on, aga oste pole? Võib-olla on tekst arusaamatu ja ei veena kedagi?
Tahad, et kirjutan selle uuesti?

Kui hakkad aga uut veebilehte tellima ja veebitegija ei kaasa kohe algusest peale copywriterit, palu tal seda teha. Olen oi-kui-palju näinud, et veebilehe tekstid visatakse valmis päris viimases järjekorras, ehkki tegemist on kõige olulisema asjaga!

Kui copywriter on algusest peale kaasatud, on tal tekstide kirjutamise ajaks selge:

Nagu näed, eeldab hea veebi-copy kirjutamine ka klientidega vestlemist ja nende murede mõistmist. Nii saab kirjutada tekstid, millest inimestel on päriselt kasu ja mis annavad võimalikult paljudele küsimustele vastuse.

On ju selge, et mida rohkem ma toote kohta tean, seda tõenäolisemalt ma „Osta” nuppu vajutan.

Samuti tahab copywriter näha, kuidas sa ise oma tootest räägid, millise emotsiooniga sa seda teed ja milliseid väljendeid kasutad. Ta paneb sinu emotsioonid teksti sisse, mis muudab selle soojaks ja ehtsaks.

Kui sa copywriteri kaasamist endale praegu lubada ei saa, võid minu nõuannete abil ise meisterdada head veebitekstid, mis aitavad sul äri käima panna.

Alusta info kirjapanekust

Võta ette jutupunktid, mis ma eespool välja tõin, ja pane kirja kõik, mis sa oma toote või teenuse kohta tead. Kirjuta üles nii palju positiivseid omadusi, kui suudad välja mõelda; pane kirja kõik aspektid, kuidas su toode-teenus inimese elu paremaks muudab.

Kirjelda ära tellimise protsess ja mõtle, millistele klientide küsimustele sa oled pidanud vastama. Tootearenduse protsessis oled sa ilmselt päris paljude klientidega rääkinud, nii et see ei tohiks palju peavalu tekitada.

Räägi oma (võimalike) klientidega

Kui sul on klientide tagasisidet vähe, siis intervjueeri neid. Küsi, mida nad soovivad enne ostu teada ja milles veenduda. Mis on nende hirmud? Mis on neil seni takistanud ostu tegemast? (Kui nad ütlevad, et hind, siis see on kahe otsaga vastus ja ei pruugi tegelikult tõele vastata. Püüa jõuda tegeliku põhjuseni.)

Räägi ka rahulolevate klientidega või palu neil tagasiside kirjutada. Küsi luba nende nime ja näo kasutamiseks ning riputa see jutt oma veebilehele üles. Positiivse tagasiside mõju ostudele on võimatu üle hinnata… aga ainult siis, kui need on päris.

Kirjuta tekst valmis

Järgmise sammuna võta ette kogu kirja pandud info, korrasta see ja kirjuta veebitekstid valmis.

Ega sa ennast ei unustanud? Rubriik „Meist” on üks olulisemaid ja peaks samamoodi müüki tegema nagu toote- või teenuselehed. Veebilehe üks peamisi eesmärke on usalduse tekitamine sinu ettevõtmise vastu, nii et enda või ettevõtte tutvustamine on ülioluline. Pane kirja, kes sa oled; miks sa teed seda, mida sa teed, ja kuidas sa inimesi aitad.

Ära unusta, et iga lehekülg sinu veebis võib olla see, mille kaudu külastaja sinuni jõuab – selleks pole alati avaleht.

Pöördu lugeja poole, ära kirjuta umbisikuliselt. Näiteks selle asemel, et kirjutada: Paljud on mures X-ga…, kirjuta: Kas sulle teeb muret X?

Toimeta!

Kirjutamisele peab järgnema toimetamine. Selle tähtsust ei tohi samuti alahinnata, sest eesmärk on tekst võimalikult lihtsaks ja selgeks muuta. Alati saab mõnda mõtet lühemalt ja selgemalt väljendada.

Kui toimetad oma teksti ise, siis ära tee seda samal päeval, kui sa selle kirjutasid. Nii märkad paremini arusaamatuid kohti ja pudrutamist.

Tegelikult soovitan veebilehe teksti lasta üle vaadata professionaalsel keeletoimetajal või inimesel, kelle õigekiri on väga hea. Vigane tekst võib nii mõnegi kliendi eemale peletada!

Ja viimane hea nipp, mis on mind ennast ülimalt hästi teeninud: kui tekst on valmis, loe see endale valju häälega ette. Nii saad kohe aru, kui kuskil on mingi jama.

Kas tahad, et vaatan su teksti üle? Võime seda teha ka konsultatsiooni korras.

Kliendid räägivad:

Jaana on oma ala tõeline meister. Mulle meeldib tema tekstide puhul see, et need kõnetavad, need on selged, arusaadavad ja lihtsad. Kui klient sellist teksti loeb, siis ta saab kohe aru mida pakutakse ja mis kasu ta sellest saab. 

Meie koostöö sujub väga hästi. Meil ei ole tekstide edasi-tagasi saatmist ega ümber tegemist, tavaliselt sobib kõik juba esimesel korral.

Jaana head tööd näitavad ka müügitulemused. 

Olen väga rahul ja teen temaga kindlasti koostööd ka edaspidi.

Kui sul on vaja teksti veebi-, toote- või maandumislehele, siis ma soovitan kindlasti Jaanaga koostööd. Sa näed, kuidas üks osa sinu äris läheb palju lihtsamaks, sul jääb aega muude asjadega tegelemiseks ja su tulemused lähevad paremaks.

Jaana oskus minu laialivalguvaid mõtteid lühidalt ja konkreetselt sõnastada, on hindamatu, sest ta mitte ainult ei pane neid korrektsesse keelde, vaid jätab sinna sisse ikka ka minu hinge. Just see viimane on minu töös, kus räägin naistele liikumisest matil ja elus, väga oluline. Minu kirjades ja programmitekstides peab säilima minu isikupära ja siirad südamesoovid, kuid seda väga ilusas keeles.

Minu kliendid on haritud, äärmiselt intelligentsed ja professionaalsed 30+ naised. Minu kohus on neile väärilist sisu pakkuda ja neid inspireerida ning ma olen väga tänulik, et peale mitut aastat leidsime GraceFiti kellegi, kelle stiil ja süda lööb samas rütmis nagu meil.

Soovitaksin enamikel ettevõtetel endale mingil kujul kaasata sisukirjutaja. Olen ise ettevõtte juht ja tean väga hästi, et paljud asjad jäävad tegemata, sest ma ei suuda oma mõtteid söödavasse keelde panna. Selleks ongi mul Jaana
❤️

Mul on hea meel, et Jaana on aidanud mind nii Lavii, Turunduslabori kui ka isiklike tekstidega. Olgu selleks e-kirjad, maandumis- või veebilehe tekstid, blogipostitused või “12 tundi turundust” esinemiste kokkuvõtted.

Tema tugevus pole mitte ainult ilusasti valitud sõnades, vaid ka psühholoogias nende taga, teksti õiges struktuuris ja lihtsuses. Ta saab aru sinu ärist, sinu kliendist ja sellest, mida sa tahad öelda.

Olen olnud Jaanale alates 2017. a mentoriks ning ei kohta just tihti inimest, kes nii suure hooga areneda tahab. Ta ei piirdu mitte ainult kirjatüki valmistegemisega, vaid tahab, et see tooks kliente või tuleks Google’i otsingumootorist välja. Ta mõistab teksti kõiki tahke ning arendab ennast selles osas pidevalt edasi. Vägev!

Julgen Jaanat kahel käel soovitada ja olen seda ka palju-palju kordi teinud. Võta temaga ühendust ning ma luban, et pärast mõtled: kuidas ma ilma temata varem üldse hakkama sain. Mul vähemalt oli nii.

Sinu kirjutatud pakkumuse mall on juba lühikese ajaga toonud meile tööd. Lisaks sellele kaaluti ühel korral meie kandidatuuri tõsiselt, sõltumata sellest, et meie hind oli kallim. Aitäh!

Sain Jaana kontakti soovituse kaudu ja kõik, mida tema kohta head kuulsin, sai ka koostöö käigus kinnitust. Jaanaga on koostöö sujunud väga kenasti, lisaks tema meeldivale iseloomule on ta ka väga korrektne enda toimetustes. Kõik kokku lepitu saab õigeaegselt tehtud ja sisu kvaliteet on väga tipp-topp. Võib ju ise ka pusida aga sellise kvaliteedi saamiseks on vaja omajagu aastaid harjutada ja siis on ka suur tõenäosus, et ostitud talenti endas ei leidu. 🙂

Praeguseks oleme teinud mitu sisuartiklit, veebilehe tekste, ja plaanime juba järgmisi projekte. Kindlasti soovitan Jaanat ka teistele, eriti inimestele kes on tulemustele orienteeritud.

Meie koostöö Jaanaga on olnud kiire ja meeldiv. Tal on hea silm nii veatu stiili kui grammatika osas, mis on müügitekstide koostamise puhul väga haruldane.

Jaana on hästi kursis ka uue meedia viimaste arengutega, mistõttu ta saab selle osas aidata mitte ainult õigete sõnade leidmise, vaid ka kaasa mõtlemisega.

Informatsioon Jaanast, kui väga tublist ja heast sisukirjutajast, jõudis meieni läbi hea tuttava, kes kirjeldas teda kui kvaliteetset, täpset ja kohusetundlikku tegijat, kelle hoolde oma toote brändi arenduse on Eestis usaldanud mitmed oma valdkonna tipptegijad!

Meie koostööd seoses Reval Sport Toursi kodulehekülje ja brändi edendamisega sujus väga täpselt, sujuvalt ning ägedalt. Pärast paari kohtumist oli selge, et tegemist on oma ala entusiasti, äärmiselt pühendunud ja professionaalse inimesega, kes soovib oma klientidele pakkuda parimat, mis tema võimuses!

Jaana on põhjalik, täpne, korrektne nii töö detailide kui tähtaegade osas ning mõnusalt positiivne :). Oma ala tipptegija, keda julgeme soovitada kõigile!

Jaana on täiesti eriline töökuulutuste kirjutaja, sest ta mõistab, et neid ei saa niisama valmis visata. Ta süveneb materjali, küsib lisaküsimusi ja laseb info endast läbi. Välja tuleb kuulutus, mis lausa pakatab energiast.

Tal pole personalitöö tausta ja sellepärast ei tule tema käest ka mingeid stamptekste. Olen katsetanud paljude kirjutajatega, aga Jaana kuulutused eristuvad massist.

Neis on tunda tema turundus- ja juhtimiskogemust. Aga oma tohutu empaatavõimega oskab ta ennast panna ka lugeja kingadesse ning tuua välja asjad, mis töökoha huvilist kõnetada võivad.

Jaanal on megavõime muuta üks lihtne töökuulutus põnevaks ja atraktiivseks isutekitajaks, just nii nagu see olema peabki.

Mulle meeldib mõelda, et äri tehakse inimeste vahel. Jaana on kindlasti minu inimene ning temaga koostöö mulle väga meeldib! Suhtlus sujub, tema stiil on puhas ja arusaadav ning ta haarab väga kiiresti mõtet, mida võib-olla ise ei oskagi veel sõnadesse panna.

Maagiline! 🙂

Jaanat soovitati meile kui head kirjutajat ja me ei pidanud pettuma. Meeldib kiire suhtlus ja infovahetus, ta on loov ja täpne. Soovitaksin teda kirjutajana ka teistele ettevõtetele, aga kindlasti mitte meie konkurentidele. 🙂

Koostöö Jaanaga on minu jaoks olnud hästi pingevaba. Ta on hästi avatud, mõtleb kaasa ja peab tähtaegadest kinni. Eriti tore on see, et tal on oskus kirjutada ka keerulistest asjadest lihtsalt ja tavainimesele mõistetavas keeles, tekstid on energilised ja hea emotsiooniga. Hea on koostööd tehes tunda, et teine pool on oma tegevuse osas kirglik, Jaanal kohe nähtavalt silm särab.

Sain Jaana töö kohta soovituse inimeselt, kelle arvamusest ma lugu pean. Jaana on kiire, paindlik ja täpne ning tahab asja olemusest enne kirjutama asumist aru saada. See on meie valdkonnas väga tähtis.

Jaanal on autentne stiil ja ta ei kirjuta ümmargust reklaamina tunduvat teksti. Kasutan kindlasti tema teenuseid ka tulevikus ja soovitan seda teistelgi teha.

Jaana kirjutas Helios kirjastusele Tanel Leoki elulooraamatu. Kui selle mõtte talle välja pakkusin, ta esialgu kõhkles, sest motokrossi valdkond oli talle täiesti tundmatu. Ilmselt tajus ta selle projekti suurust ja ajakulu. Hoolimata sellest, et ta ei teadnud teemast mitte midagi ja see oli tema esimene elulooraamatu projekt, tuli ta sellest auga välja.

Jaana sõnaseadmise oskus on muljetavaldav, tema tekstid on nauditavalt sujuvad ja loomulikud. Tal on suurepärane oskus kõik huvitav ja varjul olev info kätte saada. Kirjastuse juhina hindan ma väga tema täpsust, kohusetundlikkust ning oskust iseennast motiveerida ning töös olevat projekti juhtida. Ma arvan, et meie teed ristuvad mõne uue ja ägeda projekti käigus varsti uuesti.

Elu on näidanud, et Jaana tekstid klientidele väga meeldivad. Mulle meeldib tema konkreetsus ning meie mõnus ja sõbralik koostöösuhe. Hea on töötada koos inimesega, kellega saad asjadest ühtemoodi aru. Jaana parimad omadused on hea huumorimeel, täpsus ja oskus huvitavalt kirjutada.

Soovitan Jaanaga ühendust võtta ja temalt lugusid tellida. Head asjad sünnivad koostöös ja olen enam kui veendunud, et kui puudub tellija antud abistav info, on sisukirjutajal väga raske saavutada soovitud tulemust.

Jaanal on harukordne võime muuta isegi kõige tehnilisemad teemad lugejale huvitavaks ja arusaadavaks. Punktuaalne ja kohusetundlik partner, kes ei kaota pead ka ootamatutes olukordades, mis nõuavad kiiret reageerimist ja ümber planeerimist. SEO pole Jaanale võõras, tema tekstid tulevad otsingus hästi välja ja kõnetavat lugejat.

Mulle väga meeldis, kuidas Jaana soovis kõigepealt kokku saada ja tundis päriselt huvi, miks ma seda asja teen. Mis on minu mõtted ja eesmärgid. Ta ei kirjutanud lihtsalt minu teksti ilusaks, vaid soovis, et minu koduleht teeniks minu eesmärke. Ta on kiire, põhjalik ja tähelepanelik. Saatis töö alati, kui oli lubanud. Pööras tähelepanu sisule endale ning esitas lisaküsimusi, et sisuline pool veelgi paremini esile tuua. Tema kätte usaldan julgelt ka kõik oma järgmised tööd.

Tavaliselt suhtun uutesse koostööpartneritesse ja koostöösse alguses ettevaatlikult, vaatan, kuidas sujuma hakkab. Sinuga aga laabus kõik esimesest kohtumisest, klapp ja arusaam minu soovidest oli hea, mis hajutasid minu kahtlused kiiresti.

Koostöö sujub ja tellimused saavd kiiresti ning operatiivselt täidetud. Samuti oskus sõnu ja lauseid ritta seada nii, et see on lugejatele lihtne ja arusaadav ning samas huvitav lugeda.

Oleme Jaana kirjutistega väga rahul. Iga uue kirjatükiga elab ta üha rohkem sisse meie ettevõtte keerukasse sisemaailma ja ajalukku ning suudab meie arvates järjest paremini edasi anda seda, mida tahame oma klientidele öelda.

Sattusime Jaanaga kokku läbi soovituste ning julgeme teda ka ise soovitada teistele.

Juba pärast esimest Skype-kõnet oli selge, et meie koostööst saab asja, kõik klappis.

Mulle meeldib Jaana artiklite stiil, see on just minu maitse! Kui olen teema ja sisendi talle edasi andnud, ei ole vaja seal hiljem parandusi teha. Samuti meeldib mulle ajaline täpsus.

Jaana on meeldiv, särav ja loov inimene, kindlasti soovitan teda ka teistele kirjutajaks.

Usud, et saame koos su klientidele vinged tekstid kirjutada? Väga hea, ma usun ka.

Võta ühendust ja hakkame peale! : )