50 + erinevale ärivaldkonnale kirjutatud tekste

4 raamatu autor

5 raamatu toimetaja

6 aastat kogemust

Blogipostitused

Kui minu käest mu töö kohta küsitakse, siis ütlen tavaliselt, et kirjutan ettevõtetele mitmesuguseid tekste, näiteks blogipostitusi. Selle peale lähevad mõnel silmad suureks: „Millest sa nendes postitustes räägid? Uuest restoranist, kus sa hiljuti käisid või reisist, mille planeerimine parasjagu käsil on?”

Kui sa juba siia lehele jõudsid, siis sa tõenäoliselt tead, mis vahe on isiklikul ja ettevõtte blogil ning mis kasu hästi kirjutatud blogipostitused võivad su ärile tuua.

Kui soovid, et kirjutan sulle postitusi, kus on sinu ettevõtte valdkonda puudutavad teemad huvitavalt ja lihtsas keeles lahti kirjutatud, siis

Sa ei tea täpselt, mis kasu ettevõttel blogiartiklitest ikkagi on?

Kohe selgitan.

Hea artikkel toob su lehele külastajaid

Kui su blogis on asjalikud artiklid, millest lugejal on kasu ja mis vastavad ka SEO reeglitele, siis oled jälle sammukese parematele Google’i positisoonidele lähemal.

Külastaja guugeldab midagi, näeb su postitust, klikib sellel ja – hops! – ongi sinu veebilehel. Nii jõuavad sinuni kliendid, kes siiani ei teadnudki, et sa üldse olemas oled.

Hästi kirjutatud blogi tekitab sinu ettevõtte vastu usaldust

Kui külastaja saab aru, et sa aitad teda ilma midagi vastu küsimata, oled oma tekstides hea ja sõbralik ning seletad talle asjad lihtsas keeles ära, tekib tal su ettevõtte vastu usaldus. See on kliendisuhte loomise esimene samm.

Mitte keegi ei viitsi lugeda artiklit sellest, kui supertore on teie ettevõte ja mitu aastat te juba turuliider olete. Sorry. Sa ise ka ei viitsiks. Sellepärast peavad artiklid olema teemadel, mis külastajaid huvitavad ja mille lugemisest neil kasu on.

Aga ära muretse: kui lugeja on blogipostitused läbi lugenud, mille me koos sinuga talle kirjutanud oleme, oled sa tema jaoks enesestmõistetavalt hea ja tore. 🙂

Blogipostitused teevad sinust eksperdi

Ma tahan kliendina enne ostu kindel olla, et teenusepakkuja teab, mida ta teeb. Korralik blogi on vahend, millega sa saad endale kujundada eksperdi staatuse. Kui su potentsiaalne klient on saanud oma küsimustele sinu blogist vastused ja tal peaks tekkima vajadus osta, siis mis sa arvad, kelle poole ta pöördub?

Just, muidugi sinu poole!

Blogipostitused meeldivad Google’ile

Ära saa valesti aru. Ma ei ole üldse, kohe üleüldse selle poolt, et Google’it peaks mingite poolpiduste ja märksõnadest pungil tekstidega lollitama. (Tegelikult ei lase Google end juba ammu selliste võtetega ära petta.) Kõige tähtsam asi blogipostituste kirjutamisel on ikkagi lugeja kasu – see on meie peamine eesmärk.

Aga. Kuna meil tuleb Google’i reeglite järgi mängida, siis peame ka tekstide koostamisel üht-teist silmas pidama, mis on talle meeltmööda. Sama käib postitamise sageduse kohta. Google’ile meeldib, kui lehele uut materjali tekib.

(Muide, kui sa ei taha pidevalt blogi kirjutamisega tegeleda, siis võid blogi asemel selle rubriigi nimeks panna „Kasulikud artiklid” ja jätta artiklid dateerimata. Käi aeg-ajalt need üle, uuenda aastaarve, värskenda sisu jms.)

Ühesõnaga.
Ma võiksin veel pool päeva jahvatada sellest, kuidas:

Kõik see tähendab sinu ettevõttele tuntust ja müüki.

Aga ma saan aru, et sa kibeled juba küsima, kuidas blogipostituste kirjutamise protsess käib, kui me hakkame koostööd tegema.

Väga lihtsalt.

Kõigepealt on mul vaja sinu käest infot selle kohta, millega te tegelete ja kes on teie kliendid. Nii on artiklitest rohkem kasu, kui olen endale tausta selgeks teinud ja tean, kellele ma kirjutan.

Järgmiseks on mul vaja artiklite sisendit. (Ma tean, kehv sõna, aga paremat pole.)

Selleks võib olla:

Ja nüüd polegi midagi muud kui postitused valmis kirjutada ja sulle ära saata.

Kas mõni küsimus jäi vastamata?

Kliendid räägivad:

Tekstide kirjutamine veebilehele on väga aeganõudev protsess. Ettevõtjana mul pole alati sellist aega alati võtta ja seetõttu võivad tekstid jääda poolikuks, keskpäraseks või halvimal juhul üldse tegemata.

Koostöö Jaanaga on aidanud mul seda protsessi kordades kiirendada: me istume maha, teeme 15–20-minutilise intervjuu, kus ma annan omapoolse sisendi ja tekst läheb töösse.

Tekst on müügiprotsessis üks olulisemaid asju ja on oluline, et see tooks ka tulemusi. Jaana puhul ma tean, et tekstid on üles ehitatud selliselt, et need kõnetavad inimest, need on selged, arusaadavad ja professionaalsed.

Kui sul on vaja teksti veebi-, toote või maandumislehele, siis ma soovitan kindlasti Jaanaga koostööd proovida. Sa näed, kuidas üks osa sinu äris läheb nii palju lihtsamaks, sul jääb aega muude asjadega tegelemiseks ja su tulemused lähevad paremaks.

Tänases maailmas on palju muutunud. Üks asi, mida ilmselt kõik igapäevaselt tajume, on meie väljendusoskus – seda nii otse suheldes inimestega kui kirjakeeles, seda nii e-kirjades kui väikestes sõnumivahetustes. Ning kõige enam hakkab sõnumi edastamise oskus. Isegi mitte soov selle taga, vaid see, et oma ilusaid mõtteid pole alati kõige lihtsam sisuliselt sõnastada ja teisteni viia, rääkimata siis grammatikast.

Samas hindavad paljud meie seast ilusat ja ladusat väljendusoskust ja nauditavat kirjakeelt. Niisamuti mina.

Jaana oskus minu laialivalguvaid mõtteid lühidalt ja konkreetselt sõnastada, on hindamatu, sest ta mitte ainult ei pane neid korrektsesse keelde, vaid jätab sinna sisse ikka ka minu hinge. Just see viimane on minu töös, kus räägin naistele liikumisest matil ja elus, väga oluline. Minu kirjades ja programmitekstides peab säilima minu isikupära ja siirad südamesoovid, kuid seda väga ilusas keeles.

Minu kliendid on haritud, äärmiselt intelligentsed ja professionaalsed 30+ naised. Minu kohus on neile väärilist sisu pakkuda ja neid inspireerida ning ma olen väga tänulik, et peale mitut aastat leidsime GraceFiti kellegi, kelle stiil ja süda lööb samas rütmis nagu meil.

Soovitaksin enamikel ettevõtetel endale mingil kujul kaasata sisukirjutaja. Olen ise ettevõtte juht ja tean väga hästi, et paljud asjad jäävad tegemata, sest ma ei suuda oma mõtteid söödavasse keelde panna. Selleks ongi mul Jaana
❤️

Mul on hea meel, et Jaana on aidanud mind nii Lavii, Turunduslabori kui ka isiklike tekstidega. Olgu selleks postitused sotsiaalmeediasse, e-kirjad, maandumis- või veebilehe tekstid, blogipostitused või “12 tundi turundust” esinemiste kokkuvõtted. Ta saab selle kõigega hindele 5++ hakkama.

Jaana tugevus ei ole mitte ainult ilusasti valitud sõnades, vaid ka psühholoogias nende taga, teksti õiges struktuuris ja lihtsuses. Ta saab aru sinu ärist, sinu kliendist ja sellest, mida sa tahad öelda.

Olen olnud Jaanale alates 2017 aastast mentoriks ning ei kohta just tihti inimest, kes nii suure hooga areneda tahab. Ta ei piirdu mitte ainult kirjatüki valmistegemisega, vaid tahab, et see tooks kliente või tuleks Google’i otsingumootorist välja. Ta mõistab teksti kõiki tahke ning arendab ennast selles osas pidevalt edasi. Vägev!

Julgen Jaanat kahel käel soovitada ja olen seda ka palju-palju kordi teinud. Võta temaga ühendust ning ma luban, et pärast mõtled: kuidas ma ilma temata üldse enne hakkama sain. Mul vähemalt oli nii.

Usud, et saame koos su klientidele vinged tekstid kirjutada? Väga hea, ma usun ka.

Võta ühendust ja hakkame peale! : )