50 + erinevale ärivaldkonnale kirjutatud tekste

4 raamatu autor

5 raamatu toimetaja

6 aastat kogemust

Meeskonna kirjeldused

Kas oled sattunud veebilehele, kus jutt käib meist ja meie inimestest, aga kes need inimesed on, seda sa teada ei saa. Isegi kontaktide nimekirja pole, on ainult meiliaadress info@ettevõte.ee.

Veebilehe üks olulisemaid rolle on usalduse tekitamine ettevõtte vastu. Hea võimalus selleks on oma meeskonnaliikmete tutvustamine.

Seda saab teha mitmel moel. Võib rääkida, mis ametit inimene peab, mille eest vastutab ja kuidas ta saab sulle abiks olla. Aga võib ka asja tõsisemalt ette võtta ja rääkida, mis selle inimese silmad särama paneb ja mida talle meeldib vabal ajal teha. Võib-olla võtab mõni lumelauahuviline klient just sellepärast ettevõttega ühendust, et sealsel müügijuhil on sama hobi.

Äri tehakse ju ikka inimeste vahel, mitte business to business.

Vaata näiteks seda tutvustust:

Diana on Net Groupi analüütik, kes töötas meil esialgu hoopis testijana. Ta jõudis meile programmi „Vali IT“ kaudu ja ehkki ta unistas arendajaks saamisest, meeldis talle analüütikutöö sedavõrd, et ta läks töö kõrvalt uuesti ülikooli. Et osata analüüsimist ikka kõrgemal tasemel teha.
Diana ütleb, et analüütik on arendajate ja kliendi vahel olev tähtis lüli, kes loob probleemide, andmete ja ootuste kaoses korra. Ja kui ta näeb, et kord on tekkimas, teeb see talle kõige rohkem rõõmu. Huvitavate klientidega suhtlemine teeb seda muidugi ka.
Dianale meeldib uute teadmiste ja oskuste omandamine, ta vajab pidevat arengut nagu õhku. Kui ülikool läbi saab ja veidi rohkem vaba aega tekib, siis plaanib Diana juurde õppida ka veebidisaini ja kasutajakogemuse poolt.
Või veedab aega maakodus looduse keskel, hoolitseb aia eest ja loeb raamatuid. Loomulikult fantaasiakirjandust, mida siis veel! Ta teab, et endale peab ka puhkust andma ja sellepärast on tema tervis prioriteet number üks. Kõik tema otsused ja valikud käivad selle järgi.

Jne.

Kas soovid oma ettevõtte võtmetegelastest tutvustust?
Väga tore!

Kui soovid ise oma töötajatele toredad tutvustused kirjutada, siis tee nii.

Vestle iga inimesega umbes 30 minutit ja ütle, mille jaoks see vajalik on. Nii läheb neil pinge maha ja nad ei karda anda n-ö valesid vastuseid. Küsi näiteks:

Nende küsimuste abil saab juba väga laheda jutu kokku kirjutada. Või kui sa lahedat ei taha, siis ametlikuma saab igal juhul.

Lisaks jutukestele korralda oma tiimile üks lõbus fotosessioon. Minge näiteks stuudiosse ja tehke hulk naerusuiseid fotosid, mida saate oma veebilehel kasutada.

Päris kindlasti toovad piltidega tutvustused ettevõttele kliente juurde.

Kliendid räägivad:

Tekstide kirjutamine veebilehele on väga aeganõudev protsess. Ettevõtjana mul pole alati sellist aega alati võtta ja seetõttu võivad tekstid jääda poolikuks, keskpäraseks või halvimal juhul üldse tegemata.

Koostöö Jaanaga on aidanud mul seda protsessi kordades kiirendada: me istume maha, teeme 15–20-minutilise intervjuu, kus ma annan omapoolse sisendi ja tekst läheb töösse.

Tekst on müügiprotsessis üks olulisemaid asju ja on oluline, et see tooks ka tulemusi. Jaana puhul ma tean, et tekstid on üles ehitatud selliselt, et need kõnetavad inimest, need on selged, arusaadavad ja professionaalsed.

Kui sul on vaja teksti veebi-, toote või maandumislehele, siis ma soovitan kindlasti Jaanaga koostööd proovida. Sa näed, kuidas üks osa sinu äris läheb nii palju lihtsamaks, sul jääb aega muude asjadega tegelemiseks ja su tulemused lähevad paremaks.

Tänases maailmas on palju muutunud. Üks asi, mida ilmselt kõik igapäevaselt tajume, on meie väljendusoskus – seda nii otse suheldes inimestega kui kirjakeeles, seda nii e-kirjades kui väikestes sõnumivahetustes. Ning kõige enam hakkab sõnumi edastamise oskus. Isegi mitte soov selle taga, vaid see, et oma ilusaid mõtteid pole alati kõige lihtsam sisuliselt sõnastada ja teisteni viia, rääkimata siis grammatikast.

Samas hindavad paljud meie seast ilusat ja ladusat väljendusoskust ja nauditavat kirjakeelt. Niisamuti mina.

Jaana oskus minu laialivalguvaid mõtteid lühidalt ja konkreetselt sõnastada, on hindamatu, sest ta mitte ainult ei pane neid korrektsesse keelde, vaid jätab sinna sisse ikka ka minu hinge. Just see viimane on minu töös, kus räägin naistele liikumisest matil ja elus, väga oluline. Minu kirjades ja programmitekstides peab säilima minu isikupära ja siirad südamesoovid, kuid seda väga ilusas keeles.

Minu kliendid on haritud, äärmiselt intelligentsed ja professionaalsed 30+ naised. Minu kohus on neile väärilist sisu pakkuda ja neid inspireerida ning ma olen väga tänulik, et peale mitut aastat leidsime GraceFiti kellegi, kelle stiil ja süda lööb samas rütmis nagu meil.

Soovitaksin enamikel ettevõtetel endale mingil kujul kaasata sisukirjutaja. Olen ise ettevõtte juht ja tean väga hästi, et paljud asjad jäävad tegemata, sest ma ei suuda oma mõtteid söödavasse keelde panna. Selleks ongi mul Jaana
❤️

Mul on hea meel, et Jaana on aidanud mind nii Lavii, Turunduslabori kui ka isiklike tekstidega. Olgu selleks postitused sotsiaalmeediasse, e-kirjad, maandumis- või veebilehe tekstid, blogipostitused või “12 tundi turundust” esinemiste kokkuvõtted. Ta saab selle kõigega hindele 5++ hakkama.

Jaana tugevus ei ole mitte ainult ilusasti valitud sõnades, vaid ka psühholoogias nende taga, teksti õiges struktuuris ja lihtsuses. Ta saab aru sinu ärist, sinu kliendist ja sellest, mida sa tahad öelda.

Olen olnud Jaanale alates 2017 aastast mentoriks ning ei kohta just tihti inimest, kes nii suure hooga areneda tahab. Ta ei piirdu mitte ainult kirjatüki valmistegemisega, vaid tahab, et see tooks kliente või tuleks Google’i otsingumootorist välja. Ta mõistab teksti kõiki tahke ning arendab ennast selles osas pidevalt edasi. Vägev!

Julgen Jaanat kahel käel soovitada ja olen seda ka palju-palju kordi teinud. Võta temaga ühendust ning ma luban, et pärast mõtled: kuidas ma ilma temata üldse enne hakkama sain. Mul vähemalt oli nii.

Usud, et saame koos su klientidele vinged tekstid kirjutada? Väga hea, ma usun ka.

Võta ühendust ja hakkame peale! : )