50 + erinevale ärivaldkonnale kirjutatud tekste

4 raamatu autor

6 raamatu toimetaja

8 aastat kogemust

Miks on klientide tagasiside veebilehel vajalik ja kuidas seda saada

Kas tead, miks on müügitop raamatupoodides alati nii prominentsel kohal?

Sest meile meeldib osta asju, mille teised on juba heaks kiitnud. 

Sama lugu on ka sinu toote või teenusega. Kui ma näen, et teised on sinu suurepärase toote, suhtumise ja teenindusega rahul, siis ostan ka mina sinu käest palju kergema südamega.

Mis see kerge või raske süda siia puutub?

Väga otseselt. 

Keegi ei taha osta viletsat kaupa ega ajada asju mingi kahtlase kaupmehega, kes kaob pärast raha kätte saamist ära, kirjadele ei vasta ja (võimalikke) probleeme ei lahenda.

Me tahame müüjat usaldada ja nii palju kui see võimalik on, kindlad olla, et saame hea diili. 

Teiste klientide tagasiside on üks paremaid usalduse tekitamise vahendeid. 

Kust ma tean? 

Üks möödunud aastal tehtud uurimus ütleb, et üle 90% veebikasutajatest loeb teiste klientide jäetud tagasisidet ja tervelt 84% võtab seda samamoodi nagu sõbra antud soovitust!

(Muidugi on need numbrid olenevalt valdkonnast erinevad, restoranide ja hotellide kohta jäetud tagasisidet loetakse ilmselt suurema huviga kui mõnda teist. Sellegipoolest peaksid need numbrid igaühe vutt-vutt tagasisidet hankima panema.) 

Kui keegi mõtleb, et laseb nüüd näppudel nobedasti käia ja kirjutab endale paarkümmend kiidulaulu valmis, siis hoidku oma hobuseid.  

Tagasisidest on kasu AINULT siis, kui see on päris.  Jep, koos täisnime ja näopildiga. Olenevalt valdkonnast tuleb kasuks ka tagasiside andja ametinimetuse välja toomine. 

Aga kuidas sellist tagasisidet saab?

Väga lihtsalt. Seda tuleb küsida.

Usun, et kõigil neil toredatel inimestel, kes minu tööle on tagasiside andnud, oleks olnud oma ajaga palju tähtsamatki peale hakata, aga kuna ma kenasti küsisin, siis avaldasid nad sama kenasti oma arvamust.

Sina võid ka nii teha. 

Et tagasiside andmine oleks vastajale võimalikult lihtne, anna talle ette mõned küsimused. Vastuste abil on juba lihtne väike tekst kokku panna.

Hea oleks, kui tagasiside kirjeldaks olukorda enne sinu toote kasutamist, mida see toode tegi ja milline on olukord nüüd. 

Võta appi näiteks selline küsimustik:

  1. Kas sul oli meie koostöö alguses … [sinu toote/teenuse] suhtes kahtlusi või ootusi ja mis neist sai?
  2. Mis sulle meie koostöö juures kõige rohkem meeldib?
  3. Palun nimeta … [toote/teenuse] paar head omadust.
  4. Kas sa soovitaksid seda teistele? Miks?
  5. Tahaksid midagi lisada?

Aga see…  ei ole veel kõik!

Selleks, et tagasisidest võimalikult palju kasu oleks, küsi viimasena, kuidas sa saaksid oma toodet-teenust veelgi paremaks muuta. Milline osa protsessist oli vastaja arvates kõige nõrgem, ja miks?

Neid vastuseid sa ei pea veebilehel presenteerima, küll aga võib sulle sülle kukkuda väga häid ideid, mille abil oma toodet-teenust paremaks teha ja konkurentidest jälle sammukese ette saada. 

Muuda oma toode või teenus nii heaks, et kliendid ise kirjutavad sulle

Võib muidugi juhtuda, et sul on lihtsalt nii rokkiv teenus või kaup, et kliendid ise kirjutavad sulle, kui palju lihtsam, parem või mõnusam nende elu pärast sinu toote või teenuse kasutamist on. 

Nüüd pole muud, kui teha sellisest kirjast screenshot ja küsida kirja saatjalt, kas ta lubab seda sinu veebis pildina kasutada. (Muidugi lubab!)

Näiteks nii:

Hakka tagasiside kogumisega vaikselt peale ja varsti näed, kuidas kliente juurde tuleb.

Usud, et saame koos su klientidele vinged tekstid kirjutada? Väga hea, ma usun ka.

Võta ühendust ja hakkame peale! : )