50 + erinevale ärivaldkonnale kirjutatud tekste

4 raamatu autor

6 raamatu toimetaja

8 aastat kogemust

Soovitus: püüa neid väljendeid oma veebitekstides vältida

Kas sul on mõnikord pärast mõne teksti lugemist tunne, et aju lausa kärssab? Loed ja loed, aga aru ei saa, mida öelda tahetakse. 

Minul juhtub see mõnikord siis, kui satun lugema veebiteksti, mis on stampväljenditest nii pungil, et ettevõtte enda hääl ei kostu nende tagant välja.

Olen kokku kogunud mõned sagedamini levivad väljendid, mis ei tee ühelegi veebile head. Esiteks sellepärast, et neid kasutatakse nii palju ja teiseks sellepärast, et need ei anna edasi seda mõtet, mida sa tegelikult oma (tulevastele) klientidele öelda tahaksid.

Igaks juhuks ütlen ka, et see pole maailma lõpp, kui sa oma lehelt mõne sellise väljendi leiad. See, et sa midagi kirja pannud oled, on juba väga hea. Aga mida täpsemini ja selgemini sa oma mõtte edasi annad, seda parem.

Hakkame peale.

Loome kliendile väärtust

Ma pean siin paarile turunduskoolitajale otsa vaatama, kes selle väärtuse loomise džinni pudelist välja on lasknud, sest tundub, et tagasi toppida on seda võimatu.

Minu mõte on see, et kui sa ütled, et sa lood kliendile väärtust, siis see lause ei tähenda minu kui kliendi jaoks mitte midagi. 

Mis see väärtus täpsemalt on? Mida sa minu heaks tegelikult teed?

Ütle otse, kuidas sa mulle kasulik oled. Ma igaks juhuks kordan: mida täpsemini sa oma sõnumi veebilehe külastajale esitad, seda parem. 

Esiteks hoiab selge mõttega tekst külastajat lehel ja teiseks saab ta ju niimoodi paremini aru, miks ta sinu toote või teenuse ostma peaks.

Meie eesmärk on pakkuda terviklahendust

Kas te pakute terviklahendust või te alles püüdlete selle poole?

Ära ütle, mida te tahate teha, vaid mida te teete.

Näiteks:

Sa ei pea oma aega mitme teenusepakkuja otsimise peale kulutama, meie käest saad terviklahenduse. 

Teostame töid

Okei, sellega on nii ja naa. Mõnikord tõesti ei saa teistmoodi, kui öelda, et te teostate töid. Aga mis tööd need on, mida te teete. Kas te saete puid? Või te hooldate arvuteid? Või te küpsetate sünnipäevatorte?

Kui vähegi võimalik, püüa selle väljendi asemel leida midagi muud.

Hoolime kliendist ja tema heaolust

Kui ma seda veebilehe külastajana loen, siis mul tekib küsimus, kes on see klient, kellest hoolitakse? Aga kuidas jääb minu heaoluga?

Selle asemel kasuta sina-vormi ja pöördu minu kui lugeja poole otse.

Näiteks.

Meie jaoks on väga tähtis, et sa jääksid meie teenusega rahule ja sellepärast… 

Oleme turuliidrid, suurimad, vägevaimad jne

See on väga tore, aga mind kui ostjat ei huvita see absoluutselt. Mina tahan head kaupa või teenust, ja võimalikult kiiresti. See, et te olete suurimad ja turuliidrid, ei oma mingit tähtsust. 

Räägi parem, kuidas su kaup või teenus mulle kasulik on ja mu elu paremaks või toredamaks muudab. See veenab mind palju paremini “Osta” nuppu vajutama.

Parima teenuse pakkumiseks omame

Ära ütle “omame”. Ütle “meil on”. 

Näiteks.

Selleks, et sa saakisme sulla pakkuda tõesti parimat … (täida lünk oma teenusega), on meil…

Vot nii. 

Võimalik, et ma uuendan seda artiklit, kui veel mõne “lemmikväljendi” peale satun. 🙂

Usud, et saame koos su klientidele vinged tekstid kirjutada? Väga hea, ma usun ka.

Võta ühendust ja hakkame peale! : )